PROJEKTY EDUKACYJNE

W Krokodylku pracujemy metodą projektów badawczych L. Katz. Dzięki tej metodzie uczymy dzieci współpracy w grupie, rozwijamy w nich umiejętności wyciągania wniosków, prowadzenia dyskusji oraz zadawania pytań. Wybór tematu projektu w pracy z małymi dziećmi jest zawsze konkretny, opiera się w dużym stopniu na bezpośrednim doświadczaniu i autentycznych obiektach, w naturalny sposób odwołuje się do wcześniejszych doświadczeń, oferuje dostęp do pobliskich miejsc związanych z tematem, daje dzieciom okazję do prowadzenia badań przy minimalnej pomocy dorosłych, a także przedstawienia zdobytej wiedzy w sposób dostosowany do wieku dzieci.

 

W cały proces pracy nad projektem włączeni byli rodzice i najbliższa rodzina, którzy przygotowywali z dziećmi różnego rodzaju materiały do zajęć i gromadzili z nami eksponaty do obserwacji i pogłębiania wiedzy. Każdy z tych projektów zakończony był prezentacją wiedzy i umiejętności dzieci przed gronem rodziców. Po miesiącu było widać ile działań wykonały dzieci i jak wielką pozyskały wiedzę. Praca tą metodą przynosi wymierne korzyści dla małych odkrywców i pozwala im rozwijać swoje zainteresowania, a także pobudza do dalszego odkrywania świata zewnętrznego.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych