PLAN DNIA

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu uwzględnia wymagania zdrowia, higieny zabawy i pracy. Zgodnie z zaleceniami realizacji podstawy programowej zawiera zabawy wynikające z własnej aktywności dzieci, zabawy dydaktyczne, zabawy i ćwiczenia ruchowe, zajęcia organizowane, inspirowane i prowadzone przez nauczyciela - wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych, zabawy sprzyjające osiąganiu gotowości do podjęcia nauki w szkole. Uwzględnia również czas podawania dzieciom posiłków i odpoczynek tak ważny dla harmonijnego rozwoju dziecka.

                                    Ramowy rozkład dnia w grupie żłobkowej

7.00–8.30 Przychodzenie dzieci do żłobka. Zabawy swobodne, indywidualne, inspirowane przez nauczyciela. Praca indywidualna z dziećmi zdolnymi i/lub z trudnościami. Zabawy ruchowe z nauczycielem.. Czynności związane z higieną, przygotowanie do śniadania.

8.30–8.50 Śniadanie.

9.10–9.30 Zabawy dydaktyczne prowadzone przez nauczycielkę w oparciu o piosenki, wiersze, zabawy paluszkowe, zabawy fundamentalne, eksperymenty, zabawy badawcze.

9.30-9.45 Zabawy swobodne, czynności samoobsługowe przed wyjściem do ogrodu.

09.45-10.50 Zabawy na placu zabaw, bezpieczne korzystanie ze sprzętu ogrodowego, obserwacje przyrodnicze, rysowanie kredą

11.00 – 11.20 Zabawy z językiem angielskim

11.20–12.00 Czynności związane z higieną. Przygotowanie do posiłku. Zupa. Mycie zębów, przygotowanie do odpoczynku

12.00 – 14.30 Odpoczynek, czytanie bajek, słuchanie muzyki, kołysanek. Przygotowanie do drugiego dania.

14.30 – 15.00 Drugie danie

15.00 – 15.45 Zabawy dowolne/ zajęcia indywidualne. Przygotowanie do podwieczorku.

15.45 – 16.00 Podwieczorek.

16.15–18.00 Pobyt w ogrodzie Zabawy inspirowane przez nauczyciela, zabawy swobodne. Indywidualne zajęcia z dziećmi. Rozchodzenie się dzieci.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych